Cel 1

Wszelkie środki na realizację postawionych celów Fundacja zdobywa dzięki uczestnictwu w rozmaitych programach publicznych, dzięki wsparciu darczyńców i pracy wolontariuszy.

Cel 2

Stworzenie społeczności ludzi wrażliwych na bliźnich dla których pomaganie będzie wpisane w codzienność. Gromadzenie środków finansowych poprzez zbiórki pieniędzy na cele godne poparcia.

Cel 3

Przywrócenia publicznego zaufania do organizacji charytatywnych w ramach zasady przejrzystości, prostoty, kompleksowego monitorowania i sprawozdawczości publicznej.

JESTEŚMY ZESPOŁEM, KTÓRY SPEŁNIA MARZENIA DZIECI

Fundacja „Ręka wielkiej pomocy” powstała, by osiągać to, co na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwe. Naszym zadaniem jest pomóc dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną. Każda pomoc jest dla nich szansą na spełnienie marzeń, możliwością kontynuowania edukacji i twórczych pasji oraz nadzieją na lepsze życie. Każde dziecko zasługuje na możliwości rozwoju oraz spełnienia swoich pragnień, szczególnie kiedy ono o tym marzy. Wierzymy, że dziecięce marzenia warto spełniać i codziennie nad tym pracujemy.

DLACZEGO TO ROBIMY?

Wyobrażcie sobie dziecięce marzenie. Miliony dziecięcych marzeń. Co się stanie, kiedy one wszystkie zostaną spełnione? Jakie wielkie odkrycia, osięgnięcia, arcydzieła sztuki się pojawią?

By przybliżyć taką przyszłość już dzisiaj pomagamy chorym dzieciom odzyskać zdrowie by zrealizować swój potencjał oraz spełnić bezcenne marzenia. Współpracujemy z ośrodkami rehabilitacyjnymi w całej Polsce. Współną pracą dajemy dzieciom szansę na społeczne, emocjonalne oraz fizyczne spełnienie. Wierzymy, że hasło, którym się kierujemy „Wielką ręką wiele potrafimy!” będzie zachęcało coraz więcej osób do pomagania.

SPEŁNIONE MARZENIE WSZYSTKO ZMIENIA

Kiedy dzieci uczestniczą w turnusach rehabilitacyjnych, rozwijając się i stając bardziej zdrowymi, pokonują one przeszkody i stereotypy narzucone poprzez otoczenie. Spełnienie dziecięcych marzeń dodaje nam pewności w osiąganiu naszych celów. Codziennie bardziej nam się chce uczynić tak, by każde dziecko uwierzyło w swoje możliwości. Ten cel inspiruje nas w naszej pracy i pomaga rozwiązywać najtrudniejsze zadania. Wierzymy w ludzi, dla których «dziękuję» i satysfakcja z niesienia pomocy, jest wystarczającym powodem, by działać. Jesteśmy po to, by razem z Tobą stworzyć świat, w którym potrzeba pomocy przestanie być utożsamiana z bezsilnością. To właśnie dzięki świadomemu, aktywnemu działaniu codziennie budzimy się w lepszym świecie.

JAK MIERZYMY NASZ SUKCES?

Ratujemy życie i zdrowie, które wyceniono na kwoty niemożliwe do osiągnięcia przez potrzebujących. Nierefundowane zabiegi oraz przeprowadzane prywatnie operacje wiążą się ogromnymi kosztami, którym rodzice dzieci niepełnosprawnych nie są w stanie uzbierać. Nie zostawiamy rodziców chorych dzieci samym sobie z tym problem. Nie pozwalamy, aby pieniądze decydowały o losie maluszków. Dla naszych Podopiecznych rehabilitacja to często jedyna szansa na uzyskanie sprawności. Chcemy dać szansę dzieciom na lepsze funkcjonowanie, dlatego wspieramy ich rehabilitację. O wynikach świadczą liczby, lecz doceniamy to, co stoi ponad liczbami. Widzimy potencjał w każdym dziecku i jesteśmy dumni, że możemy pomóc.

RAZEM OSIĄGNIEMY NIEMOŻLIWE

Akcje charytatywne i społeczne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Niezwykłe rzeczy są wokół nas, musimy tylko zwrócić na nie uwagę. Każdy nasz projekt robi cuda w życiu dzieci dla których jest realizowany. Jest to sprawa niełatwa, pełna zwycięstw i porażek, trudności i osignięć. By zdobyć więcej osignięć potrzebujemy Państwa pomocy. Czas działać!

Lorem ipsum