Wróć do wszystkich wpisów

Przeczytasz w minut

Fundacja RWP

blog header

Od 2014 r. Rosja toczy z Ukrainą wojnę hybrydową, finansując separatystyczne reżimy na południowym wschodzie tego kraju. Ofiarami tej wojny została już ogromna liczba ludzi zarówno dorosłych, jak i dzieci. Mamy do czynienia z dużą liczbą uchodźców w tym też w Polsce. Ale dla krwawego reżimu kremlowskiego jest tego za mało. O wczesnym poranku 24 lutego 2022 r. Władimir Putin ogłosił, że podjął decyzję o rozpoczęciu operacji wojskowej na Ukrainie.

Czym fundacja zajmowała się wcześniej?

Przed 24 lutego 2022 r. Fundacja RWP zajmowała się pomocą niepełnosprawnym dzieciom. Ale po inwazji Rosji na Ukrainę nie mogliśmy biernie patrzeć na makabryczne wydarzenia i tysiące pokrzywdzonych osób za polską wschodnią granicą. Zarząd i pracownicy Fundacji zdecydowali się na podjęcie działań, mających na celu wsparcie Ukraińców jedzeniem, ubraniami oraz medykamentami. Czyli wszystkim, co można nazwać pomocą humanitarną. Nasze oddziały w całej Polsce zmieniły się w magazyny żywności, odzieży, medykamentów, środków higieny osobistej oraz różnego rodzaju niezbędnego sprzętu. To wszystko przynosili i przekazywali nam Polacy, Ukraińcy, Białorusini, którzy chcieli dołączyć do niesienia pomocy. Z czasem połączyliśmy swój wysiłek z innymi organizacjami społecznymi i charytatywnymi, żeby w tak trudnym dla naszych sąsiadów czasie okazać im wsparcie na maksymalnie szeroką skalę. Oprócz zwykłych ludzi do naszej inicjatywy dołączyło wiele firm i organizacji, dzięki którym udało się zorganizować dostawy przesyłek z pomocą z takich krajów jak USA, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Norwegia i wiele wiele innych.